1885 – 1948: Інноваційні починання
У 1885 році Альберт Берінгер придбав невелику фабрику з виробництва винного каменю в селі Рейн-Гессень, що розташоване в Нідер-Інгельхаймі. 31 липня його компанія була включена в комерційний регістр як “Albert Böhringer, chem. Fabrik vom 1. Aug. 1885 ab”.
Альберт Берінгер (1861 – 1939) був онуком Крістіана Фрідріха Берінгера (1791 – 1867), який в 1817 році започаткував сімейний хімічний бізнес в Штутгарті разом зі своїм партнером Крістіаном Готтхольдом Енгельманном (1787 – 1841).
У 1885 році Альберт Берінгер придбав невелику фабрику з виробництва винного каменю в селі Рейн-Гессень, що розташоване в Нідер-Інгельхаймі. 31 липня його компанія була включена в комерційний регістр як “Albert Böhringer, chem. Fabrik vom 1. Aug. 1885 ab”. Це заклало основу сучасної компанії Берінгер Інгельхайм. Спочатку він найняв близько 28 чоловік для виробництва солей винної кислоти, які використовувались в аптеках та при фарбуванні. Вже в перші роки попит на його продукцію зростав по мірі того, як ставали популярними шипучий лимонад та пекарський порошок.
У 1893 році Берінгер зробив новаторське відкриття, що молочна кислота може бути отримана в масових масштабах з використанням бактерій, відкриття, що зробило компанію піонером у виробництві "біотехнологічної продукції". Цей новий процес, в поєднанні з високим попитом на молочну кислоту у хімічній, шкіряній, текстильній та харчовій промисловостях, зробило компанію провідним виробником цього агенту.
До моменту смерті Альберта Берінгера в 1939 році в компанії працювало вже 1 500 людей. Його два сини Альберт та Ернст, а також його зять Юлій Лібрехт, з 1920х років взяли на себе керівництво сімейною компанією.
Дослідження і розробки продовжувалися і під час Другої світової війни, хоча виробництво органічних кислот (винна кислота, молочна кислота, лимонна кислота) було тимчасово припинено. Під час війни і після неї були введені у виробництво ряд нових агентів.
Основні етапи цього періоду
1885: Альберт Берінгер придбав фабрику з виробництва винного каменю в Інгельхаймі
Альберт Берінгер придбав невелику фабрику з виробництва винного каменю в Інгельхаймі на Рейні. 31 липня його компанія була включена в комерційний регістр як “Albert Böhringer, chem. Fabrik vom 1. Aug. 1885 ab”.
Роботи в Нідер-Інгельхаймі розпочались 1 серпня.
1886: Розпочались роботи з виробництва винного каменю
Альберт Берінгер запустив виробництво винної кислоти для використання в харчовій промисловості (наприклад, для розпушувачів тіста або для шипучого лимонаду).
1893: Компані була перейменована на C. H. Boehringer Sohn
Після смерті свого старшого брата Ернста (1860 - 1892), Альберт Берінгер перейменував компанію на честь свого батька, Генріх Крістофа Берінгера. Компанія з новою назвою C. H. Boehringer Sohn набула чинності 1 січня.
1893: Винайдений новий спосіб виробництва молочної кислоти
В ході експериментів з виробництва лимонної кислоти були отримані небажані результати ферментації при формуванні молочної кислоти. Замість того, щоб перервати хід експериментів, Альберт Берінгер розвинув цей процес з метою отримання молочної кислоти в промислових масштабах.
1893: Зареєстрований перший захищений логотип компанії
Зареєстрований перший захищений логотип компанії: Переплетені в овалі літери CHBS означають "C.H. Boehringer Sohn".
1895: Молочна кислота виробляється в промислових масштабах
Молочна кислота стала вироблятись в промислових масштабах, що зробило компанію вельми успішною на ринку протягом наступних років. Завдяки цьому C. H. Boehringer Sohn став одним з піонерів біотехнологічних процесів у промисловості.
1895: Зареєстрований патент з виробницва порошку для випічки
Компанія зареєструвала свій перший патент нового способу виготовлення розпушувача на основі молочної кислоти.
1902: Перша схема медичного страхування для працівників
Альберт Берінгер заснував першу схему медичного страхування в копанії.
1905: На логотипі компанії вперше зображений Імператорський палац в Інгельхаймі
Вперше логотип компанії відображає стилізований мотив імператорського палацу в Інгельхаймі.
1905: Розпочата екстракція алкалоїдів
У пошуках нових шляхів удосконалення в області хімії, С. Н. Boehringer розробив економічний спосіб для вилучення алкалоїдів, таких як морфін, кокаїн і кодеїн. Речовини стали продаватися в аптеки і у фармацевтичну промисловість, що швидко розвивалась, а також експортуватися за кордон.
905: Фонд допомоги пенсіонерам
Створений фонд допомоги пенсіонерам, які колись працювали в компанії.
1907 - 1909: Будівництво перших будинків для працівників
Перші будинки для працівників були побудовані поблизу Бахнхофштрассе.
1909: Заснування фонду допомоги працівникам-інвалідам
Фонд “Christoph-und-Mathilde-Boehringer-Stiftung” був створений для надання підтримки працівникам-інвалідам.
1910: 25-та річниця компанії C. H. Boehringer Sohn
Компанія відсвяткувала свій перший великий етап: 25-річний ювілей С. Н. Boehringer Sohn (CHBS). В CHBS на цей час працювало вже 156 осіб.
1910: Введення 14 днів щорічного права на відпустку для працівників
З 1910 року всім працівникам було надане право на щорічну оплачувану відпустку від 14 днів - з урахуванням транспортних витрат - яка розраховувалася залежно від років служби в ступінчастих інтервалах за схемою, яка була незвичайною для того часу. Власник компанії також наполягав на тому, що ця відпустка мала бути обов'язковою для співробітників, тому працівники мали прислати листівку з місць свого відпочинку.
1911: Альберта Берінгера призначено радником з торгівлі
Через рік після святкування 25-річного ювілею компанії, власник компанії відсвяткував 50-річчя, а незабаром після цього він отримав титул "Großherzoglich Hessischer Kommerzienrat" в знак визнання його заслуг у хімічній промисловості.
1912: Запровадження в компанії пенсійного забезпечення для співробітників
Співробітники з більш ніж 20-річним досвідом роботи мають право на пенсію компанії.
1912: Заснування пожежної бригади
Була заснована пожарна бригада.
1912: C. H. Boehringer Sohn розпочав випуск своїх перших фармацевтичних препаратів (Laudanon®)
Компанія C. H. Boehringer Sohn запустила свій перший препарат Лауданон (Laudanon®), анальгетик, створений на шести алкалоїдах опію. Його масштабний вихід на ринок відбувся в 1915 році.
1915: Заснований фонд постраждалих та знедолених через війну
Був заснований фонд “Albert-und-Helene-Boehringer-Stiftung” допомоги постраждалих та знедолених через війну.
1915: Роберт Берінгер - новий управляючий C. H. Boehringer Sohn
На період відсутності Альберта Берінгера, який воював на війні до 1917 року, його племінник Роберт Берінгер (1884 - 1974) взяв на себе управління CHBS.
1917: Заснування дослідницького відділу і початок виробництва жовчних кислот
Відділ досліджень було створено з ініціативи хіміка і майбутнього лауреата Нобелівської премії з хімії професора Генріха Виланда (Prof. Heinrich Wieland (1877 – 1957), двоюрідного брата Альберта Boehringer. Цей відділ відповідав за всі дослідження і дослідно-конструкторські робіт в області кислот, алкалоїдів і фармацевтичного сектора компанії. Він став наріжним каменем сучасної масштабної дослідницької діяльності Берінгер Інгельхайм.
Партнерські відносини між професором Генріхом Віландом і його братом, професором фармакології Германом Віландом, почали свій зворотний шлях на початку століття.
Наслідуя науково-дослідницьку діяльність Віландів, у 1917 році компанія розпочала виробництво жовчної кислоти та її похідних.
1917: Запровадження обідів для співробітників
Вперше працівників почали годувати.
1919: Альберт Jr. Берінгер приєднався до Ради директорів компанії
Син засновника компанії Альберт Jr. Берінгер (1891 – 1960) приєднався до Ради директорів компанії
1920: Юліус Лібрехт приєднався до Ради директорів компанії
Зять засновника компанії Юліус Лібрехт (1891 – 1974) приєднався до Ради директорів компанії
1920: Лонч препарата Кадехол (Cadechol®)
Компанія вивела на ринок серцево-судинний препарат Кадехол (Cadechol®), розтоплений продукт камфори, розчиннений у воді з жовчною кислотою. Це перший продукт, отриманий завдяки роботам професора Віланда.
1921: Лонч препарата Лобелін (Lobelin®)
Професору Генріху Віланду і його брату професор Герману Віланду вдалося виділити чистий алкалоїд лобелін з рослини “Lobelia inflata”. В цьому ж році розпочався продаж Lobelin®.
1923: Філія заснована у Гамбурзі-Моорфлеті
У Гамбурзі-Моорфлеті був заснований новий завод з виробництва алкалоїдів. З 1925 року основні елементи лікарських засобів, в тому числі кофеїн, морфін і кодеїн, стали вироблятися на цьому заводі.
1923: Лонч препарата Білавал (Bilaval®)
Запущений на ринок продукт жовчі Білавал (Bilaval®).
1924: Лонч нового логотипу компанії
Новий логотип умовно зображав центральну частину імператорського палацу в Інгельхаймі.
1927: Ернст Берінгер приєднався до Ради директорів компанії
Син засновника Ернст Берінгер (1896-1965) приєднався до Ради директорів компанії.
1927: Професор Генріх Віланд удостоєний Нобелівської премії в області хімії
Професор Генріх Віланд удостоєний Нобелівської премії в області хімії за його дослідження складу жовчних кислот і споріднених сполук.
1927: Лонч препарата Кодил (Codyl®)
Протикашльовий засіб Кодил (Codyl®) був виведений на ринок.
1928: Придбання заводу Dr. Karl Thomä & Cie.
Для того, щоб збільшити свою частку опію на Німецькій конвенції з опіуму, член ради торгівлі Альберт Берінгер придбав за 370 000 золотих марок компанію Dr. Karl Thomä & Cie, що розташована в Віннендені недалеко від Штутгарта.
1929: Лонч препарата Ацедікон (Acedicon®)
Протикашльовий засіб Ацедікон (Acedicon®) був виведений на ринок.
1930: Заснування харчового та кондитерько-хлібопекарського департаменту (BN)
1930 рік знаменувався створенням нового харчового та кондитерько-хлібопекарського відділу.
1931: Лонч препарата Симпатол (Sympatol®)
1931 рік відзначився запуском препарату Симпатол (Sympatol®), який призначений для поліпшення циркуляції крові і є похідним адреналіну.
1933: Розпочато виробництво лимонної кислоти
Були розпочаті роботи з виробництва лимонної кислоти з цитрату кальцію для харчових продуктів, напоїв і тютюнової промисловості.
1935: 50-та річниця
C.H. Boehringer Sohn відсвяткував своє 50-ліття.
1936: Великомасштабний синтез препарату Лобелін (Lobelin®)
Були розпочаті роботи великомасштабного синтезу Лобеліну і будівництва першої дослідницької лабораторії компанії - Генріха Віланда-Бау - в Інгельхайм (лабораторія відкрилася в 1938 році).
1939: Помер засновник компанії Альбер Берінгер
Засновник компанії Альберт Берінгер помер 11 березня у віці 78 років. Це означало, що відповідальність за управління компанією повністю перейшла до наступного покоління. Його сини Альберт і Ернст Берінгери і його зять Юлій Лібрехт взяти на себе управління компанією C. H. Boehringer Sohn.
1941: Лонч респіраторного продукту Алудрін (Aludrin®)
Респіраторний продукт Алудрін (Aludrin®), випущений на ринок, відкрив нові шляхи в лікуванні астми. Цей дихальний агент пізніше прокладе шлях до бета-блокаторів.
1942: Великомасштабне виробництво синтетичного кофеїну в Інгельхаймі
Новий завод, побудований в Інгельхайм для великомасштабного виробництва синтетичного кофеїну, розпочав виробництво 15 листопада.
1943: Заснування альтернативного заводу в Біберах-ан-дер-Рісс
5 серпня влада Німецького Рейху з питань хімії висунула вимогу про те, що компанія C. H. Boehringer Sohn має побудувати альтернативні заводи з виробництва препаратів Sympatol®, Aludrin®, Adrianol®, Lobelin® і Papaverin®. Отже було прийнято рішення альтернативний завод розмістити в Біберах-ан-дер-Рісс, де незабаром розпочалось виробництво препаратів Sympatol® і Lobelin®.
1945: Закриття воріт заводу в місті Інгельхайм
16 березня C. H. Boehringer Sohn зачинив ворота своєї фабрики в місті Інгельхайм. Через чотири дні перші американські танки досягли Інгельхайму, що знаменувало початок окупації. 28 травня на заводі в Інгельхаймі робота поновилася.
1946: Відновлення заводу Dr. Karl Thomae GmbH
Dr. Karl Thomae GmbH в місті Біберах-ан-дер-Рісс відновив свою роботу зі штатом працівників у загальній чисельності 70 осіб. Це відзначилося запуском анальгетику Томапирин (Thomapyrin®), який залишається до сьогодні одним з найбільш затребуваних препаратів.
1946: Заснування CELA
Була заснована компанія CELA Landwirtschaftliche Chemikalien GmbH (CELA агрохімікати GmbH), яка на початку своєї діяльності займалась виробництвом пестицидів для захисту від колорадського жука.
1948: Заснування компанії Олівін (Olivin)
Була заснована компанія Олівін, який продає косметичні продукти.