ФАРМАКОНАГЛЯД
ФАРМАКОНАГЛЯД
Фармаконагляд (pharmacovigilance) ВООЗ визначає як науку та комплекс заходів щодо виявлення, оцінки, розуміння та попередження розвитку побічних ефектів або будь-яких інших несприятливих явищ, пов'язаних із застосуванням ліків.
Згідно з наказом МОЗ України від 27.12.2006 р. № 898, фармаконагляд — це державна система збору, наукової оцінки та контролю інформації про побічні реакції лікарських препаратів в умовах їх звичайного застосування з метою прийняття відповідних регуляторних рішень.
У більшості країн відповідальність за здійснення процесу контролю в післяреєстраційний період лікарського препарату покладена на виробника, з одного боку, а з іншого — на державному рівні — на регуляторний орган, що контролює здійснення фармаконагляду.
Система фармаконагляду та збору даних побічних реакцій повинна існувати на кожному виробництві лікарських препаратів та в представництві, адже саме виробник несе відповідальність за наслідки застосування ліків*.
Побічна дія (побічний ефект) - будь-яка ненавмисна дія ліків, яка виходить поза межі їх очікуваної терапевтичної дії, зумовлена фармакологічними властивостями, що проявляється при застосуванні в рекомендованих дозах.
Побічною дією також є відсутність терапевтичного ефекту лікарського засобу. Про це теж потрібно інформувати виробника.
Непередбачена побічна реакція - побічна реакція, характер або тяжкість якої не узгоджується з наявною інформацією про лікарський препарат, наприклад, з інструкцією для медичного застосування чи з листком-вкладишем, тобто йдеться про невідому реакцію на препарат.
Якщо Вам стало відомо про побічну реакцію, пов'язану з препаратом компанії Берінгер Інгельхайм, просимо знайти можливість проінформувати нас зручним для Вас способом